Ağva’da yemek yemek denince akla tabikide balık ve çeşitli deniz mahsülleri gelir.Balıkçı bir kasaba olarak anılan Ağva bir balık cenneti tabirinide hak etmiyor değil.Ağva’ya gidildiğinde dere kenarlarında bir inci kolye muntazamlığında yan yana dizilen Ağva balık restoranlarında balık yememek olmaz.

Göksu deresinin rahatlatıcı havasında hizmet veren otellerde bulunan restoranlar sizlere bu hizmetleri vermek için ellerinden geleni yapacaktır.Fiyatlarda cüzdan yakmayan cinsten.Karadeniz’e kıyısının olması sebebiyle her dönem taze balık bulabileceğiniz bir mevkii olan Ağva hangi mevsim giderseniz gidin o mevsimin en taze balıklarını sizlere sunacaktır.

Balık sevmem diyenlerede Ağva uygun alternatifler sunuyor.çevrede bulunan birçok kafe,büfe ve özellikle kır lokantalarında damağınıza uygun lezzetler bulabilirsiniz.

Restoranlar;

Ağva Marimar Restoran: Doğa ile iç içe olup plaja yaklaşık 200 metre mesafede,doğa yürüyüşü alanı içinde hizmet sunmaktadır.Şehrin sıkıntısından uzak,aileniz ile Ağva’nın nefis yemeklerinden tadabileceğiniz Ağva’nın uğrak yerlerindendir.

Ağva Gizli Bahçe Restoran: Bu restoran,et ve balık çeşitlerinin dışında yöresel köy ürünleri ağırlıklı hizmet veriyor.Ayrıca günübirlik gelen gruplarada çeşitli alternatifler sunuyor.

Barlar;

Mola Restaurant: Sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirip Ağva’nın muhteşem doğası eşliğinde içkilerinizi yudumlayabilirsiniz.

Yemek İçmek

Şengül çiftliği Restaurant: 216 721 73 85

Ağva Liman Restaurant: 216 721 81 99

Leave a Reply