Ağva İstanbul’un yorucu şehir hayatından sıkılanlar için bir kaçamak yapma fırsatı sunuyor.Gerek İstanbul’a yakınlığı gerekse kusursuz özellikleriyle ve konumu dolayısıyla vazgeçilmez bir tatil cenneti haline geliyor.İşte Ağva’nın havasının solunması gereken en özel mekanları:

Sahil ve Plajlar;

Ağva 2,5 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde doğal bir plaja sahiptir.Ağva Plajı sadece bu özelliğiyle kalmamakla beraber yeşilliklerle dolu ormanlarıyla ve çevresinde bulunan küçük adacıklarıyla cennetten bir köşe izlenimi veriyor.Tüm bu olanaklarıyla Ağva Plajı görülmeye değer.Bunun yanı sıra Kilim Koyu,Gelin Kayası ve Saklı Göl mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Alışveriş;

Ağva gelişen ekonomisi ve turizmiyle birçok firmanın ve işletmecinin yeni iş imkanları bulma ümidiyle geldiği bir tatil yeri haline gelmiştir.Bunun sonucunda da birçok dükkan,pazar ve çeşitli ticaret birimleri bulmak mümkün.İşte alışveriş yapılabilecek firmalardan bazıları:BİM,A101 ve ŞOK gibi market zincirleri bu bölgede gıda,tekstil ve ev eşyaları bakımından hizmet vermektedir.

Ağva çok büyük alışveriş merkezleri olan bir kasaba değildir.Sahillerde ve merkezde ufak dükkanlarda hediyelik ev eşyaları bulmak mümkündür.İstanbul’a yakınlığı dolayısıyla buraya gelen turistler ihtiyaçlarını genelde İstanbuldan karşılamaktadır.

Popüler Mekanlar;

Ağva’da çeşitli hizmetler veren eğlence mekanlarına rastlamak mümkün.

 

Ağva Etkinlikleri

Ağva tertemiz doğası,denizi ve tadına doyamayacağınız nehri ile Ağva tam bir etkinlik deryası.İşte Ağva’da yapabileğiniz birkaç etkinlik;

Yüzme: Yaz aylarının sıcakları vurduğunda İstanbul’dan uzaklaşıp bölgenin en temiz denizinde istediğiniz kadar yüzebilirsiniz.Tercihe göre sakin Göksu nehrinde yüzüp deniz canlılarını izleyebilir ya da Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşı da kulaç atabilirsiniz.

Yürüyüş: Ağva’da bulunan yeşilliklerle süslü doğal yürüme parkurları,Kilimli ve Kadırga Koyları,şelaleleri,mağaraları yürüyüş yapmak isteyenlere memnuniyetle eşlik ediyor.

Avcılık: Ormanlarla kaplı alanlarda yaban domuzu,kurt ve birçok kuş türü barındıran Ağva misafirlerine avcılık imkanlarıda sunuyor.

Nehir Etkinlikleri: Göksu Nehri’nde kiralayacağınız bir tekne ile gezebilir,deniz bisikletiyle de nehrin keyfini çıkarabilirsiniz.

Balık Tutma: Ağva denince akla gelen ilk şey elbette balıktır.Ağva’nın temiz sularında her mevsim taze balık tutmak mümkün.Ailenizle birlikte bu kasabaya gelirken oltanızıda almayı ihmal etmeyin.

Plaj

Ağva Asmalı Köşk Otel, Kafe, Plaj: 216 721 71 61

Alışveriş

BİM Marketler Zinciri: 216 564 03 03

ŞOK Marketler Zinciri: 216 712 22 23

Leave a Reply