Bodrum Muğla’da bulunan ve bu şehrin yönetim merkezi olan ilçesidir. Tarihi, doğal güzellikleri, sayısız eğlence mekanı, insanları, iklimi ve konumuyla mükemmel bir tatil cenneti olan Bodrum misafirlerine unutamayacakları anlar yaşatıyor. Bodrum Türkiye’yi aşıp artık bir dünya markası olmuştur. Birçok yerli ve yabancı turistin uğrak noktasıdır. özellikle tatil sezonunun açılmasıyla Bodrum nüfusu anormal derecede artar. Türkiye’nin kaymak tabakası olarak nitelendirilebilecek kesimin ağırlıklı tercihi olan Bodrum bu anlamda tam bir çekim merkezi. Bodrum Türkiye’nin turizmine en çok katkıyı yapan tatil ilçelerinden birisidir ve herkes tarafından tanınmaktadır. Bodrum’a gelenler hertürlü ihtiyaçlarına karşılık bulabilecek ve istediği eğlenceye rahatlıkla ulaşabilecektir.

Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Bodrum’a karayolu, deniz yolu ve havayoluyla ulaşmak mümkün. Havayoluyla ulaşmak isterseniz Milas Bodrum Havalimanı size bu imkanı sağlar.

Karayoluyla ulaşmak isterseniz, gideceğiniz mesafe ve varacağınız süreler;

  • İstanbul-Bodrum arası 800km olup 11,5 saat sürmektedir.
  • Ankara-Bodrum arası 705km olup 11 saat sürmektedir.
  • İzmir-Bodrum arası 245km olup 3,5 saat sürmektedir.
  • Bursa-Bodrum arası 565km olup 8 saat sürmektedir.
  • Adana-Bodrum arası 980km olup 15 saat sürmektedir.
  • Antalya-Bodrum arası 430km olup 7 saat sürmektedir.
  • Bodrum’un şehir merkezine olan uzaklığı 110km olup 2 saat sürmektedir.

Bodrum’da Ne Yenir?

Bodrum bir tatil cenneti olmasının yanısıra birçok lezzetinde çıkış noktasıdır. Bodrum gerek geleneksel lezzetleri gerekse dünya ve Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan dünya standartlarındaki restoranlarıyla misafirlerine parmaklarını yedirtiyor.

İşte Bodrum’la özdeşleşen yerel lezzetler;

Yemeklik yabani otlar: Denizbörülcesi, Alegümeci, Ebegümeci, Kazyak, Hardalotu, Labada, Hindiba, Isırgan…

Geleneksel Lezzetler: Keşkek, Kalamar tava, çökertme Kebabı, Kabak çiçeği dolması.

Bodrum deniz ürünleriyle de oldukça üne sahiptir. Küpes, Levrek, Lağos, Siğnarit, Tekir, Sarpa, İskorpit, Mercan, Kefal, Isparoz, Kalamar, Ahtapot Bodrum’la özdeşleşen deniz ürünleridir. Bu deniz mahsülleriyle yapılan yemekleri yemeden Bodrum’dan ayrılmayın.

Ayrıca bu geleneksel lezzetlerin dışında Bodrum’daki birçok lokanta, restoran ve kafelerde her çeşit yiyeceği kolaylıkla bulabilirsiniz. Bodrum’da aç kalmayacaksınız.

Bodrum’da Nereye Gidilir?
Bodrum her türlü imkanı içinde barındıran bir eğlence ve tatil merkezi olup bu sektörlerde adını dünyaya duyurmuştur. Bunun bir sonucu olarakta Bodrum çok önemli eğlence, alışveriş ve tatil mekanlarına sahiptir.İşte Bodrum’un zamanınızı geçirmek isteyebileceğiniz ve her türlü imkanı sizlere sunan mekanları.

Sahil ve Plajlar;

Bodrum’da deniz, kum ve güneş denince akla gelen bu plajlar tatilinizi yüzerek ve güneşlenerek geçirmek istiyorsanız sizleri pişman etmeyecektir. İşte Bodrum’un dünyaya nam salmış güzellikteki plajları; Güvercinlik, Torba, Gölköy, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis, Akyarlar, Bağla, Aspat, Bitez

Alışveriş;

Bodrum tam anlamıyla bir alışveriş merkezidir. Gelişmiş ekonomisi yerli ve yabancı turistler sayesinde dahada sağlamlaşmaktadır. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz Bodrum’da size bu olanakları sunacak belli başlı alışveriş merkezleri:

Midtown AVM, Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi

AVMler dışındada Bodrum yerel pazarları her türlü hediyelik eşya, organik tarım ürünü ve ihtiyacınız olan ne varsa sizlere sunuyor. Bu tür yerel pazaların kurulduğu günler ve yerleri: Pazartesi-Türkbükü, Salı-Bodrum, çarşamba-Ortakent, Gündoğan, Perşembe-Yalıkavak, Cuma-Bodrum, Cumartesi-Turgutreis

Popüler Mekanlar

Bodrum çok ünlü mekanlara ev sahipliği yapıyor. Doğal güzelliği, nefis havası, tertemiz plajlarının yanısıra sahip olduğu eğlence mekanlarıylada vazgeçilmez bir tatil cenneti haline geliyor. Bodrum’da yapılması gereken en önemli eğlence faaliyeti gece dışarı çıkmaktır. Sabahlara kadar süren partilerde unutamayacağınız dakikalar geçirebilirsiniz. İşte sizlere bu imkanları sunan mekanlardan bazıları:

Restoranlar;

El Vino Restoran, Marina Yacht Club Restoran, Manastır Restaurant… Bu restoranlarda kaliteyi, lezzeti, eğlenceyi iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Gece Kulüpleri;

Marine Club Catamaran, Küba Bar, Körfez Bar… Bodrum’da gece hayatının nabzının attığı bu mekanlardan bahsetmemek olmazdı.

Cafe-Barlar;

Zazu, Shamrock Bar

 

Leave a Reply